Opisy towarów, usług, stron www - opinie

Tanie opony używane – jak kupować przez internet i na co uważać?

Kupując jakikolwiek produkt używany w sieci, często towarzyszą nam pewne obawy, jednak są one niepotrzebne jeżeli dokonując zakupu zachowamy rozsądek i sprawdzimy sprzedawcę. Wbrew poglądom niektórych osób tanie opony używane można zakupić w całkiem dobrym stanie i w sposób w pełni bezpieczny.

Oczywiście, że jeżeli pozwalają nam na to środki finansowe to lepiej kupić nowe, jednak jeżeli nie posiadamy w danym momencie odpowiedniej ilości pieniędzy albo mamy inne wydatki to zdecydowanie lepiej kupić już te opony używane niż jeździć na łysych, albo kupować chińskie podróby, które to są wprawdzie znacznie tańsze, ale za niższą ceną idzie również gorsza jakość.

Kupując używane, tanie opony możemy dodatkowo obniżyć koszt dokonując zakupu bezpośrednio u importera. Wiele firm sprowadza opony używane z zagranicy i często są wystawiane w internecie. Chyba najistotniejszą sprawą jest to, żeby przy zakupie tanich opon używanych wybrać sprawdzonego i pewnego sprzedawcę. Z kolei udzielana przez sprzedawcę gwarancja też nie jest tu bez znaczenia, bowiem kupując przez sieć nigdy do końca nie wiemy co przywiezie nam kurier, także taka gwarancja na pewno jest mile widziana.

Nie można też oszczędzać kupując wydarte opony ze zbyt płytkim bieżnikiem, bowiem za chwilę znowu będziemy musieli je wymieniać, jednak często można kupić gumy z całkiem dobrym bieżnikiem. Dodatkowo powiem tylko, że bieżnik można zmierzyć specjalnym urządzeniem do pomiaru głębokości bieżnika. Jet to jedne z głównych aspektów, na które trzeba zwrócić uwagę. Kolejny aspekt to potencjalne uszkodzenia – warto zapytać sprzedawcę, że cały komplet nie posiada jakichś uszkodzeń w gumie, bowiem czasem sprzedawcom, szczególnie takim indywidualnym, zdarza się „zapomnieć” o tym wspomnieć w ogłoszeniu.

Pamiętajcie też, że dokonując jakichkolwiek zakupów wysyłkowych macie prawo do zwrotu zakupionego towaru w terminie do 10 dni od otrzymania przesyłki i to bez podania przyczyny, chociaż oczywiście, czasem egzekwowanie tego prawa rodzi pewne komplikacje i problemy.

Źródła: