Opisy towarów, usług, stron www - opinie

Rankingi kredytów samochodowych

Osoby zainteresowane zaciągnięciem kredytu samochodowego muszą dokładnie przeanalizować to, co poszczególne banki mają w tym zakresie do zaproponowania. Ponadto należy również wiedzieć, które dokładnie parametry decydują o atrakcyjności danej oferty oraz o jej opłacalności. Aby wybrać najlepszą opcję na kredyt samochodowy bez wymaganych zaświadczeń o dochodach  (Banknet.pl), trzeba być dobrze zorientowanym we wszystkich kluczowych kosztach takiego zobowiązania. Przy tej okazji pamiętać jednak należy o pewnej istotnej rzeczy, a mianowicie takiej, że nie istnieje idealna oferta kredytu samochodowego, która w stu procentach zaspokoiłaby wszystkie potrzeby klienta. Zawsze trzeba pójść na jakiś kompromis. Podstawą porównania autokredytów są specjalne rankingi opracowane w tym właśnie celu. Znaleźć je można bez problemu w Internecie lub też w prasie specjalistycznej. Rankingi te uwzględniają podstawowe parametry opisywanych tu kredytów i dokładnie je pod tym właśnie kątem analizują. Przy tej okazji warto też sięgnąć po kalkulatory kredytowe pozwalające wyliczyć wysokość miesięcznej raty.

Kredyt samochodowy w banku, a źródła dochodów

Składając wniosek o kredyt samochodowy, musimy liczyć się między innymi z tym, że bank bardzo dokładnie prześwietli naszą zdolność kredytową. To zaś oznacza, że musimy udokumentować wysokość naszych dochodów i przedstawić ich źródło. To właśnie jest dla banku najważniejsza informacja, na podstawie której oceniania jest nasza finansowa wiarygodność. Pamiętajmy przy tej okazji, że w poszczególnych bankach obowiązują odmienne kryteria oceny zdolności kredytowej. W związku z tym fakt, iż w jednej instytucji wniosek spotkał się z decyzją odmowną wcale nie jest równoznaczny z tym, że tak samo będzie gdzie indziej. Poza tym nic nie stoi na przeszkodzie, aby aplikować o kredyt równocześnie w kilku bankach.

Wracając natomiast do źródeł dochodów – banki zdecydowanie preferują umowę o prace, jeśli chodzi o klientów indywidualnych. Uwzględniane są także emerytury czy umowy o dzieło lub na zlecenie, ale w tych dwóch ostatnich przypadkach ciężko jest dostać kredyt na samochód, nierzadko kończy się to niepowodzeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*