Opisy towarów, usług, stron www - opinie

Kredyt samochodowy na auto do 3 lat

Kredyty samochodowe – podstawowe informacje.
Kupując samochód, zwykle wykładamy odpowiednią kwotę z portfela i finalizujemy transakcję. No właśnie, w tym momencie często pojawia się jedno „ale” – a mianowicie takie, skąd wziąć te pieniądze? Nie wszyscy dysponujemy jakimiś oszczędnościami, które moglibyśmy na powyższy cel przeznaczyć. Jeśli decydujemy się na nabycie nowego samochodu prosto z salonu, sprawa jest prosta – możemy sumę rozłożyć na raty.

Przeważnie jednak w rachubę wchodzą auta używane, które po prostu odkupujemy od innych osób prywatnych. Tutaj już o ratach nie ma mowy – tylko gotówka. W takich sytuacjach zwykle szukamy wsparcia w instytucjach finansowych, a pierwszą opcją jaka przychodzi nam do głowy jest kredyt samochodowy (Autozakup.com.pl). Chcąc go zaciągnąć, musimy o paru istotnych rzeczach pamiętać. Przede wszystkim nie dostaniemy go w każdym banku, niektóre czegoś takiego w ogóle nie mają w swojej ofercie. Ponadto nie bez znaczenia jest to ile lat ma pojazd będący przedmiotem naszego zainteresowania. Najchętniej banki pomagają w sfinansowaniu nowych bądź względnie nowych (maksymalnie trzyletnich) samochodów.

Na takie jest najłatwiej dostać kredyt – rzecz jasna pod warunkiem, że spełniamy wymagania dotyczące zdolności kredytowej. W tym zaś zakresie kryteria są dość zaostrzone, więc sprostanie im nie jest wcale łatwą sprawą. Poza tym dość często trzeba być również nastawionym na to, że przyznanie kredytu zostanie uzależnione między innymi od posiadanego wkładu własnego – w niektórych przypadkach należy dysponować nawet połową wartości samochodu.

Zanim złożysz wniosek o autokredyt

Kredyt samochodowy jest dla wielu spośród nas jedynym sposobem na sfinansowanie zakupu wymarzonego auta. Zanim jednak udamy się do banku ze stosownym wnioskiem, musimy koniecznie przeanalizować swoje finansowe możliwości. O tym wiele osób niestety zapomina, a potem są zdziwione, kiedy bank mówi „nie”.

Ofertę kredytową trzeba wybierać w ten sposób, aby mieć na względzie zawartość własnych portfeli. Jeżeli mamy poważne problemy z utrzymaniem naszych budżetów w ryzach, wówczas kwestię zaciągnięcia kredytu powinniśmy bardzo dokładnie przemyśleć. Jak by nie patrzeć, raty trzeba będzie spłacać przez jakiś czas. Przeważnie w sytuacji, gdy nie posiadamy zbyt wysokich dochód, bierzemy pod uwagę zakup samochodu używanego. Im on starszy, tym większy opór napotkamy ze strony banku, musimy się wówczas też liczyć z większymi wydatkami. Nie zawsze też nasze możliwości pozwalają nam na wygospodarowanie środków na wkład własny, a tego coraz częściej wymagają banki. Nie jest łatwą sprawą znalezienie oferty, gdzie takowy wkład nie jest w ogóle wymagany. Przeanalizujmy również dokładnie swoje wydatki.

Czy nie są przypadkiem duże? Czy znajdzie się wśród nich miejsce na ratę? Żyjemy w na tyle trudnych czasach, że nie możemy sobie pozwolić na to, by nasze domowe gospodarstwo utraciło płynność finansową. Musimy się też bardzo pilnować, aby nie popaść w spiralę zadłużenia. Wyjście z niej potem na prostą będzie nie lada wyzwaniem. Niestety, obecnie stawiać mu czoła musi coraz więcej mieszkańców naszego kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*