Opisy towarów, usług, stron www - opinie

Jak zajmować się kwiatami w ogrodzie?

Wiosna w ogrodzie to najpiękniejsza pora roku. Tak naprawdę to bowiem wiosną ogród zaczyna żyć. I choć latem kwitnie najwięcej ciekawych roślin, to jednak większość ogrodników najbardziej ceni sobie właśnie wiosnę. W każdym razie przed nami sezon ogrodowy, który potrwa aż do późnej jesieni.

Pora zająć się trawnikiem, spojrzeć na rośliny i jeśli nie zapowiadają przymrozków można zaryzykować zdjęcie agro włókniny. Właśnie teraz warto również zacząć myśleć o tym, co jeszcze powinno znaleźć się w naszym ogrodzie. To odpowiedni czas na szukanie inspiracji, a następnie próba odnalezienia wybranych roślin w sklepach ogrodniczych, co nie zawsze się udaje. Na jakie cudeńka warto zwrócić uwagę? Jeśli myślimy o tym, żeby nasz ogród przyciągał wzrok, powinniśmy poszukać Litodory. Roślina ta podczas kwitnienia wygląda zjawiskowo. I choć w sklepach najczęściej spotykamy małe okazy, powinniśmy pamiętać o tym, że roślina ta bardzo mocno się rozrasta. Chociaż i tak pozostaje niska. Nie nadaje się do sadzenia w niewielkich ogródkach skalnych, wbrew pozorom. Litodora dobrze znosi przycinanie, ewentualnie w razie popełnienia błędu można ją po prostu docinać, żeby nie zabierała przestrzeni innym roślinom.

W ogródkach naturalistycznych mile widziany jest również Lubczyk ogrodowy (Kwiatyl.pl). Niepozorna roślina, która ładnie prezentuje się podczas kwitnienia. Ziele to zalicza się do selerowatych. A kiedy przy ziołach jesteśmy to w ogrodzie może pojawić się również Kozłek lekarski. Zamiast goździków natomiast – Lepnica wschodnia. Zachwyca wszystkich w ogrodzie, tak jak Kotewka w oczku wodnym.

Ogród bez kwiatów może być jedynie miejscem, w którym miło spotkać się ze znajomymi, grillować czy pograć z dziećmi w piłkę. Kwiaty nadają mu niepowtarzalnego charakteru. Nawet niewielkie przydomowy ogródek dzięki roślinom kwitnącym może stać się oazą spokoju i relaksu, do której będziemy chętnie wracać każdego roku. Ale żeby to miało miejsce musimy włożyć dużo pracy i serca oraz poświęcić sporo czasu na dbanie o nasze tereny zielone i wszelakie ogrodowe rośliny. To na jakie okazy się zdecydujemy powinno zależeć nie tylko od naszego gustu czy estetyki. Oczywiście możemy wybierać kwiaty, które nam się podobają, ale musimy zwrócić uwagę na to co lubią, na jakim stanowisku będą najlepiej rosły, jakie warunki trzeba im zapewnić.

Są kwiaty, przy których nie trzeba chodzić, wiele się nimi zajmować, chociażby taki Kariopterys klandoński. Ładnie prezentuje się na rabatach utrzymanych w stylu wiejskim, obok Kroplika żółtego chociażby. A żeby w ogrodzie nie zabrakło i innych kolorów – Komelina pospolita już o to zadba. Jej niebieskie kwiaty z pewnością sprawią, ze każdy zakątek naszego ogrodu nabierze życia. Ogród powinien być różnorodny, tym samym miejsce na jakieś niższe okazy jest jak najbardziej wskazane. Kulnik sercowaty idealnie nadaje się do sadzenia w ogródkach skalnych. Co więcej, nawet na małej przestrzeni może znaleźć się miejsce na oczko wodne, bo jak wiadomo woda w ogrodzie działa kojąco. Miło będzie przebywać na łonie natury słysząc szum płynącej wody. To takie relaksujące.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*