Opisy towarów, usług, stron www - opinie

Czarnogóra jako miejsce odpoczynku w różnych okresach roku

Witajcie po krótkiej przerwie. Tematem dzisiejszej recenzji będzie relacja z wyjazdu do Czarnogóry, a traktować będzie szczególnie o tym, czy warto wybrać ten kraj jako miejsce wakacyjnego wyjazdu lub urlopu w innym czasie niż sezon wakacyjny.

Tak więc okolice Czarnogóry to naprawdę ładny region, który posiada wspaniałe i wręcz malownicze pejzaże oraz widoki powiązane z nietypowym dla nas środowiskiem naturalnym stanowiącym połączenie skalistych klifów oraz plaż  morza Adriatyckiego, co zapewnia naprawdę nieprzeciętny efekt wizualny.

Dla kogo Czarnogóra?

Otóż jest do miejsce, które pod względem turystycznym zaspokoi szerokie grono osób wyjeżdżających począwszy od tych lubiących leniuchować i wylegiwać się na plaży, po tych którzy kochają aktywny wypoczynek i zwiedzanie. Można tam pojechać w celu rozrywki i zabawy w klubach przy plażach. Można też się wybrać w celu zwiedzania oraz podziwiania pięknej przyrody, jak i oczywiście w celu wypoczynku i odreagowania od pracy i problemów życiowych. Z kolei leniuchom na pewno przypadną do gustu tak zwane kąpiele słoneczne no i oczywiście również w morzu, bowiem Czarnogóra położona jest na przeciwległym do Włoch wybrzeżu Adriatyku, który jest poniekąd częścią Morza Śródziemnego.

W jakim okresie najlepiej tam pojechać?

Do Czarnogóry w sumie można podróżować praktycznie przez cały okrągły rok. Jednak najkorzystniejszym okresem, kiedy to panują tam najlepsze warunki pogodowe jest koniec maja, czerwiec oraz druga połowa września. Poza tym ruch turystyczny jest wtedy znacznie mniejszy, więc unikniemy tłoków na plażach i kolejek w budkach z kebabami i hamburgerami. W pewnym sensie ciekawym zjawiskiem w Czarnogórze jest to, iż przyjeżdżając tam właśnie w okresie początków czerwca da się  pojeździć na nartach w wysokich patiach górskich, a potem przenieść się na plaże i nieco poopalać. Oczywiście do tego będą nam potrzebne sprzyjające warunki pogodowe.

Ogólnie jest to kraj warty polecenia praktycznie dla każdego, jedynie może dla wielbicieli super ekskluzywnych i luksusowych hoteli, które zapychają całe miasto, nie spełni oczekiwań.